Toronto, Niagara, New York, Washington

O zájazde: 

Najznámejšie mestá východného pobrežia, každé s inou atmosférou. Úchvatné Niagarské vodopády, tri dni v New Yorku, príjemné Toronto no brehu jazera Ontário a Washington plný múzeí a Americkej histórie. Priamy let na ceste tam aj späť. Výborné hotely v úplnom centre severovýchodu. Prelet z Buffalo do New Yorku v cene zájazdu a cesta vlakom z New Yorku do Washingtonu ako bonus. Všetko so slovenským sprievodcom.

Program: 

Program zájazdu

 

1. deň

Prílet priamo z Viedne do Toronta. Presunieme sa do centra Kanadského veľkomesta a prejdeme sa pri jazere Ontário.

2. deň

Pešia prehliadka mesta, nad zemou i pod ňou. Navštívime všetky miesta ktoré robia Toronto kanadskou metropolou. Výhľad zo CN Tower, móla na jazere, multi kultúrne štvrte, trhoviská a múzeá. Poobede presun k Niagarským vodopádom popri jazere Ontário.

3. deň

Úchvatné vodopády na rieke Niagara, prvá vodná elektráreň v USA a príbehy kaskadérov ktorý vodopády prešli po lane alebo sa nechali v sude hodiť dolu perejami. Mesto medových týždňov a plavba na loďke pod masu padajúcej vody. Ale tiež vinice a skvelé ľadové víno a grilované rebierka. Večerný prelet z Buffalo do hlavného mesta sveta, New York.

4. deň

Ubytovanie v blízkosti Time square dáva nespočet možností na objavovanie mesta, prehliadka Midtown Manhattan a miesta ako Rockeffeler center, 5th avenue, hotel Plaza, známa žehlička, Broadway so známymi divadlami a central park. Navštívite múzeá alebo sa vyberiete na šport či muzikál.

5. deň

Prevezieme sa metrom a prezrieme si dolný Manhattan. Wall street, prístav, Brooklin bridge, Talianska a Čínska štvrť. Nové dvojičky alebo ground Zero a plavba k soche slobody a Ellis Island. Mesto spoznáte zo strechy najvyšších budov, podzemia a metra, z vody ale hlavne si ho prejdete so sprievodcom a dozviete sa všetko čo chcete vedieť. Čas na oddych, nákupy a vlastné aktivity. Káva a jazz v parku alebo známe galérie. 

6. deň

Presun z centra Manhattanu, vlakom do Washingtonu. Pohodlná cesta s výhľadmi na krajinu a spôsob akým sa v USA cestovalo stáročia. Príjemná atmosféra Amerických železníc a historické stanice. Prvá prechádzka po Washingtone, Biely dom a známe pamätníky. Hotel priamo v centre Washingtonu D.C., všade máte na skok.

7. deň

Prehliadka mesta, spoznáte históriu spojených štátov, najznámejšie mená ktoré písali dejiny amerického národa. Prehliadka pešo aj autobusom a dostatok času na múzeá, záhrady a umenie ktoré mesto ponúka, všetko free, pripravené pre návštevníkov.

8. deň

Posledné chvíle na Americkom východnom pobreží, posledné nákupy a priamy let z Washingtonu do Viedne.

Cena zahŕňa: 
Kompletnú medzinárodnú letenku - priamy let Viedeň - Toronto / Washington - Viedeň vrátane všetkých poplatkov, ubytovanie v centre miest a hoteloch 4* a 3*, transfery,presuny a prelety, slovensky hovoriaceho sprievodcu, plavbu k soche slobody.
Cena od: 
2 490.00€