New York

Bol som v Paríži, bol som v Londýne a tiež v Ríme, ale vždy hovorím: "Neexistuje miesto ako New York. Je to najzaujímavejšie mesto na svete. Jednoducho tak to je!"

Robert De Niro (americký herec, držiteľ dvoch Oskarov)

O zájazde: 

4 dni na najzaujímavejšom mieste sveta, v meste, ktoré nikdy nespí, s ľuďmi ktorí mu rozumejú. Spoznajte mesto do hĺbky. Pozrite si ho z vody, vtáčej perspektívy, spoznáte jeho podzemie a neutíchajúci život ulíc Manhattanu. Najväčšie pamiatky a atrakcie Big Apple, relax v Central Parku, či na lodi pri soche slobody, skvelé nákupy. Svetoznáme hamburgery z NYC, steaky či medzinárodná kuchyňa v Hell's Kitchen. New York je Mekkou hudby, tanca, športu, ale i kulinárstva a umenia. Čakajú Vás legendárne galérie a múzeá. Po dni plnom zážitkov sa posadíte do populárneho jazzového klubu, či metropolitnej opery, alebo budete fandiť na hokejovom zápase NHL. Zájazdy pre Vás organizujeme v malých skupinách (cca 15 osôb) počas celého roku.

Program: 

Nájdite aj Vy 3 dôvody, prečo je New York špeciálny. Inšpirujte sa.

 

 

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odlet z Viedne, prílet do New York City. Big Apple Vám vyrazí dych. Ubytovanie v najužšom centre mesta v hoteli Wellington len 8 minút peši od Time Square (benefit, ktorý určite oceníte). Večerá prechádzka k Rockefeller Center, najznámejšie divadlá na Broadway, prvé nočné fotky na Time Square. Vychutnáte si známy cocktail Manhattan. Je tažké si ľahnúť v meste, ktoré nikdy nespí.

2. deň

Celodenná prehliadka mesta. Lower manhattan je miesto, kde si Holanďania kúpili pred 400 rokmi za pár drobných pôdu od Indiánov. Dnes tu nájdete Wall Street a jej slávneho býka, Ground Zero, kde stáli dvojičky, Battery Park s výhľadom na Sochu slobody. Prejdete sa po Brooklyn Bridge a China Town, ochutnajte kávu v Little Italy. Zažijete atmosféru bohémskej štvrte SoHo a na záver úžasný Highline Park. Slovensky hovoriaci sprievodca je tu celý deň pre Vás. Večer stihnete muzikál, tlieskať na basketbale, alebo si zatancovať v jazzovom klube. New York má všetko.

3. deň

 

MoMa, Metropolitné múzeum, Guggenheim?  Pozrite si svetoznáme galéria a zbierky múzeí. Ak máte radi nákupy, bude čas preskúmať obchody na 5th Avenue a jej okolí. Alebo sa po obede sa vyberiete do Central Parku, pozriete sa, kde žil John Lennon, ktoré sú najznámejšie lavičky v meste a kde si filmové hviezdy kupujú byty. Zablúďte v uličkách Upper West Side a ochutnajte svetovú kuchyňu v Hell's Kitchen. Večer sa vyberiete na strechu Empire State Building. Jedinečná nočná panoráma nemá vo svete obdoby.

 

4. deň

 

Plavba loďou ku Soche slobody, návšteva lietadlovej lode s raketoplánom, miestne trhy, beh v Central Parku, je len na Vás čo si vyberiete. Možnosť letieť nad mestom vrtuľníkom.  Chodíte radi pešo, alebo na bicykli? Cíťte sa tu ako doma. Poobedný oddych v prístave a načerpanie energie na cestu domov. Vo večerných hodinách odlet z New Yorku, alebo pokračujete vo Vašej Americkej dovolenke.

 

Cena zahŕňa: 
kompletnú medzinárodnú letenku Viedeň - New York vrátane všetkých poplatkov , 3 krát ubytovanie v najužšom centre na Manhattane v hotely YOTEL alebo podobný, 3 krát hotelové raňajky, prehliadku mesta a služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, transfery
Cena od: 
1 399.00€