Západné pobrežie - Kalifornia, Nevada

"Ak sa raz vyberiete do Európy, pozrieť sa, ako sa žilo v minulosti, musíte navštíviť Južnú Kaliforniu, obzrieť si ako sa bude žiť v budúcnosti."

Alison Lurie (Americká spisovateľka, držiteľka Pulitzerovej ceny)

O zájazde: 

Slnečná Kalifornia, zlatý štát amerického západu. Najľudnatejšia, najrozmanitejšia a najbohatšia časť USA. Nádherná príroda, obrie sekvoje, dokonalé pláže a legendárne mestá. Neváhajte a navštívte s nami mesto anielov, Los Angeles. Hollywood, pláže Santa Monica, Beverly Hills. Spoznajte Západné pobrežie s ľudmi ktorí tam roky žijú. Krásne pláže plné surfov a usmiatych američanov. San Diego na mexickej hranici. Prejdeme sa po Mohavskej púšti v národnom parku Joshua Tree, ochutnáme najlepší hamburger v Palm Springs, večer si dáme drink v Las Vegas. Príchod do mesta zábavy a hazardu Vám vybije dych, tolko neónov nenájdete nikde na svete. Nákupy, zábava, hazard. Deň strávime pri najväčšej prírodnej atrakcií Ameriky, Grand Canyone. Indiánske teritóriá a vysutá plošina 1600 metrov nad riekou Colorádo. Po ceste na sever cez Údolie smrti, najhorúcejšie miesto sveta, do krásnej prírody. Východná strana Yosemite valley a Mammoth lakes majú lesy plné medveďov. Každú hodinu iná príroda. Údolie Yosemite, najznámejší národný park Kalifornie. Žulové skalné monolity o ktorých snívajú lezci z celého sveta. Na záver čerešnička na torte, San Francisco. Golden Gate Bridge, Alcatraz, strmé ulice a neopísateľná atmosféra. Ešte omnoho viac, za desať dní, so špecialistami na Severnú Ameriku.

Program: 

Premýšľate či navštíviť Kaliforniu? Inširujte sa videom :

 

 

Program zájazdu :

 

1. deň

Prílet do mesta anielov alebo tiež L.A., pristaneme na najväčšom letisku západného pobrežia LAX. Odpočinieme si po dlhom lete vo výbornom hoteli alebo sa rovno vyberieme na pláže Pacifiku. Prvá pravá americká večera.

 

2. deň

V malej skupinke v ktorej budeme cestovať sa vyberieme na prehliadku mesta Los Angeles. CK Amerika je obchodým zastúpením TransAtlantic Elite ktorá sídli priamo v L.A., naši sprievodcovia su práve tu doma. Mesto spoznáte tak ako s nikým iným. Samozrejme navštívime Hollywood, Beverly Hills a všetky známe bulváre mesta. Nezabudneme ani na Venice beach a slávnu Santa Monica. Odfotíme sa na domčekoch plavčíkov z baywatch a prejdeme sa po móle kde končí legendárna route 66. Prvý den v Kalifornií Vás nadchne.

 

3. deň

Popri pobreží Tichého oceána sa presunieme vlastným mini vanom na juh, k Mexickým hraniciam. Obed si dáme na krásnych plážach nad San Diegom. Ak máte chut skúsiť oceán, teraz je tá správna chvíľa. San diego je príjemné mesto s uvoľnenou atmosférou, mestskou dopravou sa dá dostať do Mexika, alebo si z pobrežia poobzerť lode Amerického námorníctva. Večera pri vode príde vhod.

 

4. deň

Ráno nás čaká cesta do Palm Spring, mesta v stede púšte plného automobilových veteránov, golfových ihrísk a vysokých tepôt. Vyskúšame najlepšá hamburger v meste. Poobede sa vyberieme do národného parku Joshua Tree. Púštna krajina, nevídaná exotika. Palmy Joshua tree. Možno stretneme škorpióny či štrkáča. Prehupneme sa cez pohorie Sierra nevada a cez Mojavskú púšť večer dorazíme do mesta hazardu a zábavy. Welcome to Las Vegas. Príchod do vysvieteného mesta v strede púšte Vám vyrazí dych. Večerné cocktaily alebo skúsite štastie v rulete či pri black jack.

 

5. deň

Nikam sa neponáhlame a preto máme čas oddychovať a užívať si mesto, prechádzka po stripe, najznámejšie kasína a hotely, alebo obchodné domy. Toto je čas na nákupy, relax a zábavu. Večerné predstavenia svetových speváckych hviezd alebo Cirque de soleil ktoré sa dajú zažiť len v Las Vegas. Večera v najlepších steak housoch alebo pivo na terase. V Las Vegas nájdete aj najznámejšie nočné kluby v krajine. Noc podľa hesla “ čo sa stalo vo Vegas, ostáva vo Vegas”.

 

6. deň

Čaká nás celodenný výlet do štátu Arizona. Cez majestátnu priehradu Hoover dam, ponad rieku Colorádo k najväčšej atrakcí divokého západu. Grand canyon je tiež geologická encyklopédia, ryha v zemy ktorá ohúri. Navštívime indiánske územia, skywalk vysutú plošinu nad canyonom vo výške jednej míle. Fotky ako z National geogrpahic Vám budú všetci závidieť.

 

7. deň

Dnes máme v pláne dlhší presun ktorý stojí za to. Z púšte do lesov plných sekvojí. Ráno vyrazíme z Las Vegas na sever. Cez údolie smrti. Death valley je najteplejšie miesto planéty a nikto netúži aby sa mi na nekonečných rovných cestách pokazilo auto. Pohybujúce sa kamene alebo fatamorgána, nás bude sprevádzat celé predpoludnie. Okolo známej vojenskej základne Area 51 až do vrchov plných stromov, divokých koní a medveďov.Spíme v úžasnej prírode Mammoth lakes. Pravý drevorúbači vo flanelkách, s veľkým nákladným autom a sekerou na prednom sedadle si s nami večer štrngnú na zdravie.Výlet k jazerám a čerstý vzduch po náročnej ceste.

 

8. deň

Tritisíc metrov vysoký horský prechod Tioga nás po ranajkách dostane do Národného parku so zvučným menom. Yosemite valley je ľadovcom vyhĺbené údolie plné skalných masívov a vodopádov. Miesto kde medvede dávajú dobrú noc a kde sa udáva smer svetovému skalolezectvu. Prechádzka prírodou určite padne vhod a vy si budete môcť užiť pravú americkú divočinu. Zastavíme sa aj v tieni gigantických sekvojí, najvyššie živé organizmy sveta rastú práve na západnom pobreží USA. Večer si už lne oddýchnuť v meste ktoré má neopakovateľnú atmosféru, a to tvrdia hlavne Američania. Ked sa budeme blížiť k zátoke a v aute bude hrať hit “If you going to San Francisco”.

 

9. deň

San Francisco, multikultúrne mesto na nespočetnom množstve strmých pahorkov a s množstvom kľukatých uličiek. Najštívime najväčšiu čínsku štvrť v USA, miesta kde vzniklo hnutie Hippies, dáme si rybársku polievku v prístave a prevezieme sa cez Golden Gate Bridge. Navštívime Alcatraz, vezenie z ktorého nebolo úniku a prevezieme sa známou historickou električkou. Záverečná skvelá americká večera a drink v slávnom bare.

 

10. deň

>Posledné nákupy a užívanie si skvelej kávovej kultúry v San Franciscu. Prechádza po parku či návšteva múzea. Odlet späť do Európy.Pre tých ktorý majú záujem predĺžiť si návštevu Ameriky ponúkame možnosť oddychu na Hawaiských plážach alebo zastávku v New Yorku na ceste päť do Európy. CK Amerika sa teší na náš spoločný zájazd.

Cena zahŕňa: 
kompletnú medzinárodnú letenku Viedeň-Los Angeles/San Francisco-Viedeň vrátane všetkých poplatkov , 9 x ubytovanie v 3 a 4 hviezdičkových hoteloch počas zájazdu, prehliadky miest a služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, transfery a dopravu, vstupy do NP
Cena od: 
2 690.00€